Wielkimi krokami nadchodzą rozgrywki piłkarskie w Katarze, a większe grono facetów z zachwytem odlicza dalsze godziny. W sieci internetowej rodzi się bardzo dużo wypowiedzi dotyczących tego, która grupa zawodników zwycięży , a która ma na to bardzo małe możliwości. Nie zabraknie również nagonki w odniesieniu do przeróżnych kopaczy. Czy niecodzienne wydarzenie zapewni fanatykom piłki nożnej doniosłe emocje?

Osobliwość mistrzostw

Pomimo ogromnej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które już zostały zrealizowane, teraźniejsze mistrzostwa będą szczególnie zjawiskowe. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, zawody miejsce będą miały na obszarze Bliskiego Wschodu, oraz po raz pierwszy w państwie wyznania islamskiego. Pora roku również jest szczególna, albowiem widowisko sportowe wydarzy się w czasie jesieni. Jest to też finalny mundial, gdzie stawać do zawodów będą zaledwie 32 zespoły, albowiem na następnym tego typu wydarzeniu, liczba drużyn podniesiona zostanie do 48 zespołów zakwalifikowanych.

Chłodne spostrzeżenia publiki piłkarskiej

Zbliżające się pojedynki reprezentacji w piłce nożnej są jeszcze bardziej dyskusyjne od swoich poprzedników. Występują komentarze, iż wybór państwa, w którym zawody mają się odbyć, zawierał tło korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w piłkarskiej społeczności dostrzegalne jest duże poirytowanie. Wokół mistrzostw bez przerwy wirowało widmo skandali, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, że w okresie budowy boisk i całego zaplecza, umarła spora liczba robotników, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednak nie ostudziło olbrzymiej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego historycznego turnieju dla gospodarza, którym jest Katar.

Która drużyna podniesie w górę złoty puchar?

Pomimo ogromnej niechęci aniżeli zachwytu wobec gospodarza mistrzostw, i tak miliony ludzi angażują się w cały proces, stawiając na różne drużyny do wygrania całego turnieju. Najczęściej wybieranymi faworytami do wygrania turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zdobywcę złotego medalu musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz