Jeszcze w roku poprzednim były zapowiedzi, że w 2020 roku japońska firma Sony przedstawi fanom swoją nową produkcję - PlayStation5. Na chwilę obecną pośród graczy dalej propagowana okazuje się poprzednia wersja konsoli i nic nie wskazuje na to, aby zainteresowanie nią mogło zmniejszyć się. Mimo tego japońska firma zdecydowała się na wytworzenie konsoli do gier najnowszej generacji, a klienci czekają niecierpliwie.

Najnowsze technologie w PlayStation5

Marka Sony już nie raz pokazywała, że okazuje się nowatorem wśród innych firm tego typu i jest w stanie zadziwić graczy. PlayStation4 postawiła bardzo wysoką poprzeczkę dla konkurentów - to wszystko przez zupełnie nowatorską jakość, której do tej pory nie posiadała inna marka. Wysoce wyczulone DualShocki, gierki nowszej generacji, efekty graficzne - gracze oczywiście docenili tego typu opisane elementy i przez to na chwilę obecną PS4 jest najszybciej sprzedawaną konsolą wszech czasów.

Jednak z początku ukazały się drobne kłopoty - Sony chciało podważyć wszystkie technologie (co w rezultacie wyszło im), aczkolwiek premiera oraz przedpremierowe pokazy konsoli zrodziły ambiwalentne odczucia. Fanom, którzy byli przyzwyczajeni do świetnej konsoli PS3, nie w stu procentach pasowały na przykład pady, gdyż z początku wydawały się niezwykle niewygodne przy grze. Definitywnie pady otrzymały trochę alternatywny kształt, jednak kłopotem był inicjalny model PS4. PlayStation4 miała problemy z nadmiernym przegrzewaniem się, urządzenie było w stanie również samo resetować się.

Jednak po uwagach fanów oraz poprawach wprowadzanych na bieżąco, stało się jasne, iż jednak marka Sony podąża w dobrym kierunku, a stworzona konsola przybiera miano topowej. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie gry, które wiele klientów naprawdę ciepło wspomina.

PS5 - jak zaprezentuje się na tle konkurencji?

Zapewne niejeden człowiek i pasjonat nowinek technologicznych ze zniecierpliwieniem oczekuje pojawienia się najnowszej konsoli. Sony obiecało, że gry znane z PlayStation4 zadziałają na przyszłej konsoli (jednak nie będzie to działało na odwrót, co licznym fanom się nie spodobało). Pojawiają się na chwilę obecną pierwsze teorie o problemach z preorderami - ponoć japońska firma nie wyrabia się z taśmą produkcyjną, aczkolwiek nie jesteśmy pewni, czy nie są to tylko złośliwe pomówienia. W Internecie wyskakują się kolejne wieści także o tym, że konsola PS5 miałaby mieć hipotetycznie problemy z jakością 4k. Aczkolwiek i w tym wypadku pewne nie jest, co jest rzeczywiste. Prawdy dowiemy się podczas premierowego ukazania się urządzenia, czyli 19 listopada tego roku.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz